Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
ADFIAP ve Kalkınma Bankası İşbirliği
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2012 \ ADFIAP ve Kalkınma Bankası İşbirliği

ADFIAP ve Kalkınma Bankası İşbirliği

Türkiye Kalkınma Bankası (Kalkınma) ile ADFIAP (Asya Pasifik Kalkınma Finans Kuruluşları Birliği) arasında imzalanan protokol çerçevesinde, planlanan ortak seminerlerin ilki 23-27 Temmuz tarihlerinde Manila/Filipinler’de gerçekleştirilmiştir. “KOBİ’lerde Stratejik Finansal Yönetim” konulu seminere; Filipinler, Malezya, Palau, Samoa ve Mikronezya kalkınma bankalarından 17 kredi yöneticisi/uzman katılmıştır.

Başarıyla uygulanan seminer programında; KOBİ’lerde finansal yönetimin temellerini oluşturan; finansal modellemede hizmet ve imalat sektörünün farklılaştırılması, piyasa koşullarının önemi, teknoloji ve ölçek ekonomileri, işletme sermayesi yönetimi, iflas maliyeti yaklaşımı, işletmelerde finansal analiz, bütçeleme, büyüme politikaları ve finansal tablolara etkisi konularını kapsamıştır. Seminer tüm katılımcılarla birlikte ülkemiz proje ve şirket örnekleri ile birlikte uygulamalı olarak gerçekleştirilmiştir. Ayrıca, ADFIAP uzmanlar grubu tarafından kalkınma bankacılığında çevresel risk değerlendirmesi ve kurumsal sürdürülebilirlik raporlamaları konularında destekleyici bilgilendirmeler de yapılmıştır.Program kapsamında Filipinler’de KOBİ finansmanı konusunda faaliyet gösteren Small Business Corporation (SB Corp) http://www.sbgfc.org.ph kuruluşu ziyaret edilmiş, kuruluş yetkilileri, katılımcıları KOBİ’lerin risk bazlı değerlendirmesi için kullandıkları kredi skorlama sistemi (BRR) konusunda bilgilendirmiştir.

Eğitim Bankamız İş Ürün ve Planlama Daire Başkanı Mehmet Serdar Kabukçuoğlu ve İş Ürün ve Planlama Daire Başkanlığı Müdürü Dr. Faruk Cengiz Tekindağ tarafından gerçekleştirilmiştir. Ayrıca ADFIAP ekibinden Cora Conde, Arlene Orencia, Alberto Reyno, Cecille Ibara, Cristina T. Aquinos, Enrique Florencio program süresince çeşitli konularda katılımcıları bilgilendirmişlerdir. ADFIAP Genel Sekreteri Octavio B. Peralta, açılış ve kapanış konuşmalarında ADFIAP’ın hedefleri, ADFIAP-Kalkınma Bankası’nın iş birliğinin önemi ve uygulanan programlar konusunda bilgiler vermiştir.ADFIAP ve Kalkınma Manila programının ardından benzer ortak seminerlere ADFIAP’ın üyesi bulunduğu diğer ülkelerde de devam edeceklerdir. Seminerlerle ilgili daha fazla bilgi ADFIAP internet sayfasından www.adfiap.org www.adfiap.org alınabilir.

ADFIAP’ın web sayfasında ilgili habere ulaşmak için tıklayınız
5368