Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
İSEDAK (İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı)
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2014 \ İSEDAK (İslam Ülkeleri İşbirliği Teşkilatı)

İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) sekretarya görevini üstlenen T.C. Kalkınma Bakanlığı ile Bankamız arasında işbirliği protokolü imzalanmıştır.


İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) çalışmaları kapsamında İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) üyesi ülkeler arasında işbirliğini geliştirmek amacıyla, ülkemiz ve diğer üye ülkelerin kamu kurum ve kuruluşlarınca ve İİT bünyesinde ekonomik ve ticari alanda faaliyet gösteren uluslararası kuruluşlarca teklif edilen kurumsal kapasite geliştirme amaçlı program ve projelerin uygulanmasına yönelik olarak T.C. Kalkınma Bakanlığı (İSEDAK Sekretaryası, Dış Ekonomik İlişkiler Genel Müdürlüğü) ile Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. arasında 23 Şubat 2016 tarihinde imzalanan sözleşme ile y işbirliği protokolü yenilenmiş ve 3.uygulama dönemi 01.Nisan.2016 tarihi itibariyle başlamıştır (www.comcec.org)

İşbirliği protokolünde Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş., İSEDAK Proje Finansman Mekanizması kapsamında yürütülecek projelerin uygulanması, izlenmesi ve raporlanmasından sorumlu kuruluş olarak yer almakta ve projelerin izlenmesi, raporlanması ve ödemelerin yapılması İş, Ürün ve Planlama Daire Başkanlığı tarafından yürütülmektedir.

İSEDAK Proje Finansmanı kapsamında 2016 Uygulama Dönemi için mali destek almaya hak kazanan 10 projenin (Gambiya-Finans, Gambiya-Turizm, Endonezya-Yoksulluğu Azaltma, İran-Tarım, Malezya-Turizm, Filistin-Tarım, Türkiye-Finans, Türkiye-Tarım, Türkiye-Ulaştırma, Uganda-Ticaret) irtibat kişileri ve proje koordinatörlerine Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. ve İSEDAK Koordinasyon Ofisi tarafından projelerin uygulamasına yönelik 29-30 Mart 2016 tarihlerinde Ankara Crowne Plaza Otel’de İngilizce bir eğitim verilmiştir.


2016 Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Fotoğrafları