Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma Sinop' ta
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2009 \ Kalkınma Sinop' ta

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. ile Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Sinoplu Yatırımcılarla Buluşma Toplantısı 11 Aralık 2009 tarihinde gerçekleştirildi.

Sinop Ticaret ve Sanayi Odası işbirliğinde Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. yatırımcıları bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Sinop Valisi M. Hakan Güvençer, Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Metin Pehlivan, T. Kalkınma Bankası A.Ş. Kredi Pazarlama Müdürü Hasan Üsküplü, Erhan Saydam, Sinop Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Erol Derici ve Sinoplu işadamları katıldı.

Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda düzenlenen toplantıda açılış konuşmasını yapan Başkan Erol Derici, "Biz yatırımcı için her türlü  desteği sağlamaya hazırız. Bu işe gönül verdik, Mustafa Kemal Atatürk'ün söylediği gibi 'Hiç durmamak üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar'. Biz de bu konuda Büyük Önder'in sözünü tutuyoruz. Sinop Ticaret ve Sanayi Odası olarak yatırımcıyı Sinop'a getirmek ve yatırım yapmalarını sağlamak konusunda hiç durmamak üzere çalışmaya hazırız. İnşallah bunu başarırız" dedi.

Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Metin Pehlivan da, "Bizi Sinop'a davet ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu vesileyle kurumumuzu tanıtma ve deneyimlerimizi sizlerle paylaşmak fırsatı bulmuş olduk. Bizler imalat sanayi, turizm, eğitim, sağlık ve enerji sektörlerinde yatırımlara ve yenilenebilir enerji kapsamında da hidroelektrik santrali ağırlıklı projelere finansman sağlıyoruz.
Kalkınma Bankası olarak şuanda enerji yatırımlarına ağırlık veriyoruz.

Daha çok yabancı kaynaklardan yararlanıyoruz. Para çok fakat finansal çevrelerde güvenilir yatırım yapılacak yerler ve güvenilir yatırımcılar konusunda tereddüt duyuluyor. Onun için uygun yatırım çok önemli. Bizler kredi başvurusunu aldığımızda ekonomik, mali ve teknik fizibilite yapıyoruz. İyi fizibilite yapmak o yatırımın sağlığı için çok önemli" şeklinde konuştu.

Daha sonra Türkiye Kalkınma Bankası A.Ş. Kredi Pazarlama Müdürü Hasan Üsküplü, banka tarafından işadamlarına sunulan avantajları ve kredi ürünlerini anlattı.Türkiye Kalkınma Bankası'nı tanıtan bir sunum gerçekleştiren Üsküplü, "Projeleri ve hedefleriyle Sinop'un, önümüzdeki yıllarda Türkiye ekonomik açısından  en önemli ve önde gelen illerden biri olma çabasını sürdürecek kararlığa ve bunu başaracak potansiyele sahip bir il olarak bankamız kaynakları ile kalkınmamıza katkıda bulunacağını düşünüyorum" dedi.

Yapılan konuşmaların ve sunumun ardından Sinoplu işadamı ve yatırımcıların soruları cevaplandırıldı.