Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma, Van 1. Güneş Enerjisi Sempozyumunda
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalknma Haberler 2011 \ Kalkınma, Van 1. Güneş Enerjisi Sempozyumunda

Kalkınma, Van 1. Güneş Enerjisi Sempozyumunda

Bankamız, Doğu Anadolu Kalkınma Ajansı tarafından 30 Nisan - 01 Mayıs 2011 tarihlerinde Van 100. Yıl Üniversitesi Prof. Dr. Cengiz ANDİÇ Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Van 1. Güneş Enerjisi Sempozyumu”na katıldı.

Sempozyumun Enerji Yatırımları Ve Enerji Yatırımlarında Yaşanan Sorunlar-Çözüm Önerileri ile Finans Kaynaklarının tartışıldığı panelde, Türkiye Kalkınma Bankası’nın yenilenebilir enerji yatırımlarına yönelik olarak finansman programı hakkında bilgi veren Bankamız Kredi Pazarlama Daire Başkanlığı Müdürü Seyhan AYANLAR, Banka olarak sadece güneş enerjisi değil, çöp gazından enerji üretiminden jeotermal santrallere kadar geniş bir yelpazede finansman imkanı bulunduğunu belirtti.


EPDK, EİE İdaresi, TEİAŞ, EÜAŞ gibi devlet kurumlarının yanı sıra üniversite, ulusal ve uluslararası kuruluşların üst düzey yöneticilerinin katılımıyla gerçekleşen sempozyumda; Dünya’daki mevcut güneş enerjisi yatırımlarının ve teknolojik gelişmelerin irdelenmesi, Türkiye’nin güneş enerjisi mevcut durumu ile yatırım hedefi konularının işlenmesi, 5346 sayılı kanunda değişiklik yapılmasına dair 6094 sayılı yeni mevzuatın ve ilgili mevzuat değişikliğinin yatırımlara olası etkilerinin görüşülmesi, güneş enerjisi PV ve CSP teknolojilerindeki gelişmelerin tartışılması, yenilenebilir enerji yatırımlarında yaşanan sorunlar ve çözüm önerileri ile yenilenebilir enerji projelerinde finans kaynakları vb. konular işlendi.

Sempozyumla eş zamanlı olarak, sergi salonunda “Güneş Enerjisi Teknolojileri” kapsamında açılan standda Bankamızın kullandırdığı enerji kredileri hakkında bilgi verildi.