Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Katar Kalkınma Bankası ile Bankamız Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Kalkınma Haberler 2015 \ Katar Kalkınma Bankası ile Bankamız Arasında Mutabakat Zaptı İmzalandı

KATAR KALKINMA BANKASI İLE BANKAMIZ ARASINDA MUTABAKAT ZAPTI İMZALANDI
Qatar Türkiye Stratejik İşbirliği anlaşmaları kapsamında 02 Aralık 2015 tarihinde Katar’ın Başkenti Doha’da T.C. Cumhurbaşkanı R. Tayyip Erdoğan ve Katar Emiri Tamim bin Hamad bin Halife es-Sani’ nin de bulunduğu imza töreni çerçevesinde Katar Kalkınma Bankası ile Bankamız arasında Mutabakat Zaptı imzalandı.Mutabakat Zaptını Katar Kalkınma Bankası adına Abdulaziz Bin Nasser Al Khalifa, Bankamız adına TKB Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Ahmet Buçukoğlu ile TKB Genel Müdür Yardımcısı Bahattin Sekkin imzaladılar.


Mutabakat zaptı aşağıdaki alanlarda işbirliğinin geliştirilmesini hedeflemektedir:
  • Bilgi ve Personel Değişimi;
    •  TKB ve KKB deneyim, kaynak ve ekspertiz konularında karşılıklı olarak yararlanabilmek amacıyla bilgi ve personel değişimi yapmaya çalışacaklardır.
  • Projeye İlişkin İşbirliği; 
    • Taraflar, her iki tarafın onaylayabileceği uygun projeleri önerebilecektir. Olası işbirliği yollarını aramaya çalışırken KKB ile TKB kendi kaynaklarını en etkili biçimde kullanmaya çalışacaklardır. Taraflar; projelerin başka işbirliği ve koordinasyon anlaşmalarını gerektirebileceğini ve bunların her iki taraf arasında ayrı ayrı imzalanması gerektiğini kabul etmektedir. 
    • Taraflar, işbirliğinin proje bazında olacağı konusunda mutabıktır. Her iki taraf, projelerin nasıl destekleneceğini, diğer tarafın yürürlükteki program, politikaları, prosedürleri ve görev yetkisine dayanarak belirleyecektir. 
    • Mutabakat Zaptı bir yıllık süre için geçerli olacak ve aksi bir karar oluşmaması halinde yıllık olarak yenilenecektir.