Diğer Başlıklar
 
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Kalkınma
Somali Kalkınma ve İmar Bankası'na Verilen Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitimi Düzenlendi
 
Ana Sayfa \ Ana Sayfa Gruplar \ Kalkınma´dan Haberler \ Somali Kalkınma ve İmar Bankası'na Verilen Kurumsal Kapasite Geliştirme Eğitimi Düzenlendi

Somali Kalkınma ve İmar Bankası (SDRB) yöneticilerine “Kalkınma Bankacılığı; Kavramlar ve Uygulamalar” konulu kurumsal kapasite geliştirme eğitimi düzenlendi.


Türkiye Kalkınma Bankası, ADFIMI (İslam Kalkınma Bankasına Üye Ülkelerdeki Kalkınma Finansmanı Kuruluşları Birliği), TİKA ve İslam Kalkınma Bankası işbirliği ile 17 - 28 Ekim 2016 tarihleri arasında Somali Kalkınma ve İmar Bankası (SDRB) çalışanlarının kurumsal kapasitelerini geliştirmek üzere “Kalkınma Bankacılığı; Kavramlar Ve Uygulamalar ” konulu bir eğitim programı düzenlemiştir. Bankamız Uzman ve Yöneticileri tarafından İngilizce olarak verilen eğitim programında "kalkınma bankacılığı kavram ve uygulamaları, fizibilite analizi ve proje döngüsü yönetimi konuları anlatılmış, TİKA, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi ve Ankara Kalkınma Ajansına çalışma ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Eğitime Somali Kalkınma ve İmar Bankasından 7 yöneticinin yanısıra Bankamız uzman yardımcılarından 11 kişi katılmıştır.

Bankamız Genel Müdür Yardımcıları Bahattin Sekkin ile Zekai Işıldar, ADFIMI Genel Sekreteri Nuri Birtek, TIKA Program Koordinatörü Halil İbrahim Okur, Somali Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükeçiliği Müsteşarı Suleiman Mohamed Karshe ile tüm program katılımcıları ve konuşmacılarının katıldığı kapanış ve sertifika töreni Bankamız Eğitim Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Bankamız, teknik yardım ve danışmanlık çalışmalarını önemli bir kurumsal büyüme ve öğrenme alanı olarak değerlendirmekte ve kalkınma bankacılığı alanındaki 40 yılı aşan birikim ve tecrübesini Somali Kalkınma ve İmar Bankası çalışanlarıyla paylaşmaktan ve bu projede ADFIMI, TİKA ve IDB ile işbirliği yapmaktan memnuniyet duymaktadır.