KGF Teminatlı Krediler

KGF Teminatlı Krediler

Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası, teminat noktasında sorun yaşayan firmalara Kredi Garanti Fonu teminatıyla kredi imkânı sunmaktadır.

Kredi Garanti Fonu (KGF) finansman ihtiyacı olan ve teminat yetersizliği bulunan firmalara kefalet desteği vererek Bankalardan kredi kullanmasına olanak sunan bir kuruluştur. KGF tarafından temin edilen teminatın şartları doğrultusunda firmanıza tanınan limit üzerinden uygun vade ve tutarlarda finansman destekleri ile projelerinizi kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz.

KGF teminatları ‘’Özkaynak Kefaletleri’’ ve ‘’Hazine Destekli Kefaletler’’ olmak üzere iki ayrı kaynaktan temin edilmektedir. Özkaynak kefaletleri KGF’nin kendi kaynaklarından temin edildiği için herhangi bir sektör kısıtlaması bulunmamakta olup, Hazine Destekli Kefaletler de ise söz konusu kaynaktan sadece İhracatçı firmalar , KOBİ’ler, seyahat , turizm ve havayolu şirketleri faydalanabilmektedir.

Bankamızın katılım gösterdiği ve KGF ‘nin güncel paketleri dahilinde imalat sanayi, eğitim, sağlık, turizm gibi çeşitli sektörlerde sunulan kredilere destek veriyoruz. Bu anlamda kadın ve genç girişimcilerin kredi ihtiyaçlarını uygun şartlarla destekliyor, bölgesel odaklı yatırımları önceliklendiriyoruz.

Bankamıza yapacağınız kredi başvurularının olumlu değerlendirilmesi sonrasında ve KGF kefalet başvurusunun onaylanması halinde kredi talepleriniz karşılanmaktadır. KGF Teminatlı kredilerde, kefaletten yararlanması süresi genellikle KGF’ nin kefalet tahsis tarihinden itibaren 1 yıldır. KGF tarafından yararlanıcılardan her talep için ayrı ayrı bir başvuru ücreti ve kefalet tahsis ücreti alınmaktadır. KGF kefaletinden yararlanma koşullarının detayları için http://www.kgf.com.tr/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.