Üst Yönetim

İbrahim Halil Öztop Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Genel Müdür ve Yönetim Kurulu Üyesi

Şanlıurfa, 1969. Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden 1991 yılında mezun olmuş, Bilkent Üniversitesi’nde İşletme alanında yüksek lisans yapmıştır. 1995-1999 yılları arasında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Kurumsal Finansman departmanında Yönetici Yardımcısı olarak iş hayatına başlayan ÖZTOP, 1999-2001 yılları arasında Körfezbank’ta Proje Finansmanı ve Yatırım Bankacılığı Müdürü, 2002-2006 yılları arası Türkiye Sınai Kalkınma Bankası A.Ş., Yatırım Bankacılığı Grup Müdürlüğü, 2006-2010 yılları arasında Osmanlı Yapı Şirketleri’nde Murahhas Aza ve 2011-2018 yılları arasında Garanti Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. Kurumsal Finansman departmanında Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulunmuştur. Ağustos 2018 tarihinden itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nda Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlük görevine atanan ÖZTOP, Aralık 2018 tarihinden itibaren Banka Yönetim Kurulu Üyeliği ve Genel Müdürlük görevini yürütmektedir. Ayrıca, ADFIAP (Asya Pasifik Ülkeleri Kalkınma Bankaları Birliği) Yönetim Kurulu Üyesi’dir. Haziran 2020’de Türkiye Bankalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi, Eylül 2021 itibarıyla da Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı olarak görevlendirilmiştir. Nisan 2021 tarihi itibarıyla Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş. (MKK)'nin Yönetim Kurulu'nda TSPB tüzel kişiliğini temsilen Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır.

Satı Balcı Genel Müdür Yardımcısı | İştirakler, Operasyon ve Türkiye Kalkınma Fonu

Genel Müdür Yardımcısı | İştirakler, Operasyon ve Türkiye Kalkınma Fonu

Yozgat, 1966. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1988 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında Yapı ve Kredi Bankası’nda iş hayatına başlayan BALCI, 1988 yılında Banka’da Uzman Yardımcısı olarak göreve başlamış, Kredi İzleme Tahsilat Müdürü, Kredi Tahsis/Değerlendirme Daire Başkalığı görevlerinde bulunmuştur. Banka’nın farklı iştiraklerinde Yönetim Kurulu Üyelikleri yapmıştır. Halen Tasfiye Halinde Kalkınma Menkul Kıymetler A.Ş.’de Tasfiye Memuru ve Kalkınma Girişim Sermayesi Portföy Yönetimi A.Ş.’de Yönetim Kurulu Başkan Vekili olarak görev yapmaktadır. Kasım 2017 tarihinden itibaren Banka’da Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmekte olan Satı BALCI, Kredi Operasyon, Hazine ve Sermaye Piyasası İşlemleri Operasyon, İştirakler, Kurumsal İlişkiler ile Türkiye Kalkınma Fonu birimlerinden sorumludur.

Seçil Kızılkaya YıldızGenel Müdür Yardımcısı | Yatırım Bankacılığı, Proje Değerlendirme, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim

Genel Müdür Yardımcısı | Yatırım Bankacılığı, Proje Değerlendirme, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim

Konya, 1973. Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1998 yılında mezun olmuştur. 1998 yılında Türkiye Sınai ve Kalkınma Bankası A.Ş.’de iş hayatına başlayan YILDIZ, 2006-2007 yılları arasında Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’de Kurumsal Finansman Müdür Yardımcısı ve 2007-2008 yılları arasında Bayerische Hypo-und Vereinsbank AG’de İstanbul İrtibat Bürosu Kıdemli Kredi Analisti olarak görev yapmıştır. 2008-2012 tarihleri arasında UniCredit Menkul Değerler A.Ş.’de Sermaye Piyasaları Direktörü olarak çalışan YILDIZ, 2012-2014 yılları arasında ise ING Bank A.Ş.’de Yapılandırılmış Finansman Grup Müdürü görevinde bulunmuştur. 2014-2016 yılları arasında Kurumsal Finansman Danışmanlığı yapan YILDIZ, 2016-2017 tarihleri arasında FSM Advisory Danışmanlık Ortaklığı’nda Kurucu, Yönetici Ortak olarak görev almıştır. 2017-2019 yılları arasında Kuzu Toplu Konut İnşaat A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı görevini yürüten YILDIZ, Mart 2019’dan itibaren Banka’da Yatırım Bankacılığı, Proje Değerlendirme, Sürdürülebilirlik ve Kurumsal İletişim'den sorumlu Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Özlem CinemreGenel Müdür Yardımcısı | Hazine ve Finansal Kurumlar

Genel Müdür Yardımcısı | Hazine ve Finansal Kurumlar

Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 1988 yılında mezun olmuştur. 1988 yılında QNB Finansbank A.Ş.’de Uzman Yardımcısı olarak iş hayatına başlayan CİNEMRE, 1989-1991 yılları arasında Dış İlişkiler Yetkilisi, 1991-1992 yıllarında Dış İlişkiler Birim Yöneticisi, 1993-1997 yılları arasında Dış İlişkiler Grup Başkanı, 1997-2018 yılları arasında Dış İlişkiler Genel Müdür Yardımcısı görevlerinde bulunmuştur. 2018-2019 döneminde QNB Finans Leasing, QNB Finans Faktoring ve Hemenal Finansman A.Ş’de Yönetim Kurulu üyeliği yapmıştır. Özlem CİNEMRE, Haziran 2019’dan itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.'de Hazine ve Finansal Kurumlar’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı görevini yürütmektedir. CİNEMRE ayrıca Türkiye'deki bazı sivil toplum kuruluşlarında Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Ali YunuslarGenel Müdür Yardımcısı | Bilgi Teknolojileri

Genel Müdür Yardımcısı | Bilgi Teknolojileri

1999 yılında ODTÜ Bilgisayar Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuştur. 2011-2012 yıllarında İTÜ’de MBA yapmış olan Ali YUNUSLAR, iş hayatına VestelNet şirketinde Yazılım Mühendisi olarak başlamıştır. Daha sonra VeriPark ve Bizitek şirketlerinde Yazılım Uzmanı olarak çalışan YUNUSLAR, 2004 yılında Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda Kıdemli Yazılım Uzmanı olarak göreve başlamıştır. Türkiye Sınai Kalkınma Bankası’nda 7 yıl yönetici olarak görev yaptıktan sonra, 2013 yılında Uygulama Geliştirme Direktörü olarak Mastercard Ödeme Sistemleri’ne geçmiştir. 2017 yılında Mentavision Bilişim Teknolojileri şirketini kuran Ali YUNUSLAR, 2019 yılında Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası’nda Uygulama Geliştirme Direktörü olarak göreve başlamış ve 2022 yılında Bilgi Teknolojileri’nden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır.

Nuri Yasin KülahçıGenel Müdür Yardımcısı | Strateji, Organizasyon, Mali İşler, Bütçe ve Maliyet Yönetimi, Destek Hizmetleri

Genel Müdür Yardımcısı | Strateji, Organizasyon, Mali İşler, Bütçe ve Maliyet Yönetimi, Destek Hizmetleri

İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Endüstri Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş, ardından Yeditepe Üniversitesi’nde Finans & Muhasebe ile İşletme alanlarında çift dalda yüksek lisans yapmıştır. 2003 yılında Finansbank A.Ş. Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda müfettiş yardımcısı olarak iş hayatına başlayan Sayın Nuri Yasin KÜLAHÇI, Deloitte’ta Kıdemli Danışman, PwC’de (PricewaterhouseCoopers) Kıdemli Müdür unvanlarıyla çalışmış ve yurtiçinde ve yurtdışında finans sektöründe faaliyet gösteren çeşitli kuruluşlarda birçok denetim ve danışmanlık projelerini başarı ile yönetmiştir. 2019 yılında Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş. Strateji, Organizasyon ve Süreç Yönetimi Direktörü olarak göreve başlayan Sayın Nuri Yasin KÜLAHÇI, Ekim 2022’den itibaren Strateji, Organizasyon, Mali İşler, Bütçe ve Maliyet Yönetimi ile Destek Hizmetleri Birimlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Muzaffer Gökhan SongülGenel Müdür Yardımcısı | Kredi Tahsis ve Kredi İzleme

Genel Müdür Yardımcısı | Kredi Tahsis ve Kredi İzleme

İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme Bölümü’nden 2002 yılında mezun olmuş, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası İktisat dalında yüksek lisans yapmıştır. 2004 yılında, Garanti Bankası’nda iş hayatına başlayan Sayın Muzaffer Gökhan SONGÜL, 2007-2010 yılları arasında ABN AMRO Bank’ta görev almıştır. 2010-2014 yıllara arasında Royal Bank of Scotland’da Genel Müdür Yardımcısı, 2014-2022 yılları arasında Alternatif Bank A.Ş.’de Genel Müdür Yardımcısı, 2014-2022 yıllarında da Alternatif Yatırım ve Alternatif Leasing’de Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Eylül 2022’den itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.’de Kredilerden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.

Yeşim ŞimşekGenel Müdür Yardımcısı | Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı

Genel Müdür Yardımcısı | Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı

Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden 1986 yılında mezun olmuştur. Bankacılık hayatına aynı yıl Yapı Kredi Bankası’nda başlayan Yeşim ŞİMŞEK, 1993 – 1995 yılları arasında Koçbank’ta görev aldıktan sonra 2004 yılına kadar Bank Ekspres ve Garanti Bankası’nda Şube Müdürü olarak görev yapmıştır. Garanti Bankası’nda 2004 – 2013 yılları arasında Bölge Müdürlüğü, 2013 – 2018 yılları arasında Ticari Bankacılık Pazarlama Koordinatörlüğü görevlerinde bulunmuş, 2018 – 2022 yılları arasında Alternatifbank’ta Kurumsal & Ticari Bankacılık ve Proje Finansmanı Genel Müdür Yardımcılığı görevini icra etmiştir. Yeşim ŞİMŞEK, Haziran 2022’den itibaren Türkiye Kalkınma ve Yatırım Bankası A.Ş.'de Kurumsal Bankacılık ve Proje Finansmanı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak görevini sürdürmektedir.