Bizden Haberler

KAMUOYU HABERLERİ

Bankamız siz değerli müşterilerimizin ve çalışanlarımızın, sağlığını ve güvenliğini önemsemektedir. Bu sebeple bağlantıda belirttiğimiz Bankamızca alınan sağlık önlemlerinin yanı sıra bilgilerinizin güvenliğini tehlikeye atabilecek durumlar ile karşılaşmamanız amacıyla bazı hususları hatırlatmak isteriz.

‘’COVID-19, salgın, koronavirüs, maske, kredi erteleme, yardım, destek, aşı’’ gibi anahtar kelimeler içererek ilgi çekebilecek veya olağan dışı vaatler barındıran SMS, e-posta, sosyal medya reklamları veya uygulamalara itibar edilmemesi, iletilerin içerisinde bulunan bağlantıların açılmamasını rica ederiz.

  Telefonda kendisini sağlık personeli, polis, savcı, hakim, avukat veya banka personeli olarak tanıtan panik ve korku ile baskı yapmaya çalışan dolandırıcılar arayabilir. Şüphelendiğiniz bu ve benzeri görüşmelerde herhangi bir bilgi paylaşımı veya finansal işlem gerçekleştirmeden görüşmenizi sonlandırın ve aramanın gerçekliğini kontrol etmek amacıyla kişi veya kişilerin resmi kurum telefonlarını öğrenerek siz geri arayın.

Telefonunuzun aniden iletişime kapanması, sizin haberiniz dışında SIM kart değişikliği yapılması halinde ivedilikle çalışmakta olduğunuz kurum, finansal kuruluş ve GSM operatörünüzü bilgilendirin

Sağlık Bakanlığı'mızın önerilerini dikkate alarak bu süreci en kısa sürede atlatmayı umuyoruz. Bankamızın bu süreçte siz değerli müşterilerimiz için faaliyetlerini devam ettirmekte olduğunu belirtmek isteriz.

Sağlıklı Günler Dileğiyle.

25 Mart 2020

Diğer Haberler